O projekte

APARTMÁNY TÁLE sú situované v atraktívnej scenérii Národného parku Nízke Tatry obklopené prekrásnou prírodou. Nadmorská výška 600 m.n.m je zárukou čistého a zdravého horského vzduchu a vhodného klimatického prostredia, ktorý pôsobí priaznivo na respiračné problémy. Rýchly hospodárky rozvoj štátov EÚ má však popri priaznivých ekonomických výsledkoch dopad na kvalitu ovzdušia, ktoré sa čím ďalej viac a viac zhoršuje. Ani rozsiahle klimatické a energetické opatrenia už momentálne nedokážu vrátiť ovzdušie do stavu, v akom sme ho poznali pred niekoľkými rokmi. Takmer nedotknutá nízkotatranská príroda a prísne ochranárske opatrenia poskytujú záruku toho, že prostredie, ktorým sú APARTMÁNY TÁLE obklopené si určite zachová svoju podobu, čistotu a jedinečnosť pre najbližšie desiatky rokov.

Zámerom investora je využiť polohu, potenciál, infraštruktúru a klimatické danosti lokality, ktoré predurčujú toto územie na rozvoj cestovného ruchu. Vysokohorská poloha, porasty ihličnatých lesov, relaxačno- liečebné procedúry, aktívny oddych a šport vytvárajú jedinečný synergický efekt, podporujúci zdravie a prevenciu pred civilizačnými chorobami.

Účelne, cieľavedome a precízne zladenou kombináciou športových aktivít, klimatoterapie, relaxačných procedúr, a nadštandardných služieb sa stane rezidenčný komplex lákadlom i atrakciou pre domácich a zahraničných klientov a neoddeliteľnou súčasťou cestovného ruchu na južnej strane Nízkych Tatier. V dôsledku ochranárskych opatrení Národného parku Nízke Tatry a územno-technických regulácií, sú stavebné možnosti v tejto oblasti do značnej miery obmedzené. To spôsobuje výrazné zhodnocovanie nehnuteľností, pričom trend permanentného rastu cien v dlhodobejšom časovom horizonte je vysoko pravdepodobný.

Prepojená južná a severná strana Chopku vytvorí v strednej Európe unikátne lyžiarske stredisko s približne 60 km zjazdoviek, ktoré bude schopné konkurovať väčšine alpských lyžiarskych stredísk. Medziročné ukazovatele strediska dosahujú už počas viacerých sezón každoročne 10 - 11 % zvýšenie návštevnosti. Trend v hotelierstve a rekreačných službách hrá jasne v prospech ubytovacích kapacít umiestnených čo najbližšie k zjazdovkám, bez nutnosti použitia vlastného automobilu a v blízkom dosahu lyžiarskych vlekov a lanoviek. APARTMÁNOVÉ REZIDENCIE TÁLE sú situované v atraktívnej scenérii Národného parku Nízke Tatry vo vzdialenosti len 700 m od obľúbeného rodinného lyžiarskeho strediska Ski Tále, profesionálneho 27 jamkového golfového ihriska Gray Bear Tále a 8 km od najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku – JASNÁ.

Stredisko JASNÁ Nízke Tatry tvorí spádovú lyžiarsku oblasť pre krajiny Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko. Čoraz viac sa však teší obľube návštevníkov z Ukrajiny, Bieloruska a Ruska. Medzinárodný charakter strediska, 5 mesačná snehová garancia, prepojená severná a južná strana Chopku a dobrá dostupnosť predurčujú JASNÚ na ďalší rozmach v blízkej budúcnosti. V časovom rámci posledných rokov bolo v stredisku preinvestovaných niekoľko 10 mil. Eur a ďalšie investície sa už začali realizovať. Dobudovanie sedačkovej lanovky z Krúpovej do Zadnej Derešskej muldy bude určite lákadlom pre každého lyžiara. Rozvoj lanovkovej infraštruktúry výrazne pomôže aj menej dominantnej letnej sezóne. Moderná kabínová lanovka medzi Kosodrevinou a kompletne zrekonštruovanou Rotundou je nepochybne veľkým lákadlom pre mnohých turistov. Hlavne keď výstup na vrchol Chopku trvá len pár minút.... Letná sezóna taktiež zaznamenala značný nárast oproti minulým rokom. Okrem krásnej prírody jej pomohli hlavne - profesionálne golfové ihrisko, nové wellness centrá, kvalitné služby a množstvo udržiavaných turistických trás (1227 km) a cyklotrás (683 km). Bude to predovšetkým lyžiarske stredisko JASNÁ, ktoré posunie región Chopok - juh na úroveň európskeho moderného strediska cestovného ruchu. JASNÁ s prepojenou severnou a južnou stranou bude ako jediné stredisko na území strednej a východnej Európy predstavovať alternatívu voči alpským strediskám.

Turistický región Tále – Chopok Juh je jedinou oblasťou v strednej Európe, ktorá ma v dosahu do 8 km medzinárodné lyžiarske stredisko európskeho významu, 2 lyžiarske strediská národného významu (Tále, Mýto pod Ďumbierom), profesionálne 27 jamkové golfové ihrisko európskeho významu a 2 letiská v dosahu do 55 km /Sliač/ a 75 km /Poprad/.