Lokalita

Pohorie Nízke Tatry sa tiahne malebnými údoliami Váhu a Hrona východo-západným smerom, v dĺžke takmer 100 km. Jeho najvyššími vrcholmi sú Ďumbier (2043 m.n.m.), Chopok (2024 m.n.m.) a Dereše (2004 m.n.m.). V súčasnosti sú druhým najnavštevovanejším pohorím na Slovensku. Napriek tomu si zachovávajú jedinečnosť a bohatstvo flóry a fauny. Nachádza sa tu množstvo chránených druhov rastlín a živočíchov.

Lokalita rozprestierajúca sa pod južnými svahmi Chopku a Ďumbiera umožňuje plnohodnotné a pestré celoročné využitie na rekreačné účely. Región južnej strany Chopku využívali ako destináciu viacerí slovenskí spisovatelia, maliari a hudobní skladatelia. Ako miesto svojho oddychu si ho vybrala aj cisárovná Mária Terézia. Malebnosť prírody a jej rozmanitosť pôsobí blahodarne dodnes.

Turistická pestrosť nízkotatranského regiónu umožňuje celoročné využitie apartmánov. Okrem zimných športov ponúka južná strana Chopku široké spektrum ďalších možností spestrenia voľného času. Dolina je východiskovým bodom nádherných turistických trás vedúcich cez Nízke Tatry a je známa jaskyňou Mŕtvych netopierov, ako aj Bystrianskou jaskyňou.

Malebné prostredie Nízkych Tatier, harmónia prírody a horského okolia, jedinečné a komfortné bývanie – ideálne miesto pre vašu dovolenku, relax v štýle aký si ihneď zamilujete. Turistický región Tále – Chopok Juh je jedinou oblasťou v strednej Európe, ktorá má v dosahu do 10 km medzinárodné lyžiarske stredisko európskeho významu, 2 lyžiarske strediská národného významu (Tále, Mýto pod Ďumbierom) a profesionálne 27 jamkové golfové ihrisko európskeho.

Príďte sa osobne presvedčiť a spoznajte krásu Nízkych Tatier.

Lyžiarske strediská

Jasná - Prepojená južná a severná strana Chopku vytvára v strednej Európe unikátne lyžiarske stredisko s približne 60 km zjazdoviek a 5 mesačnou garanciou snehu.

Tále - Lyžiarske stredisko je vhodné pre náročných ako aj menej náročných lyžiarov. K dispozícii je 5 lyžiarskych vlekov, udržiavaná snowboardová a sánkarska dráha, bežecká trať s okruhom 6,5 km, snowtubing a zábavná zimná hra Eisstockschiessen.

Mýto pod Ďumbierom - Mýto pod Ďumbierom je vhodné pre náročnejších lyžiarov. Ponúka 3 lyžiarske vleky a sedačkovú lanovku s maximálnou dĺžkou 1460 m a prevýšením 300 m.

Golf

Golfové ihrisko Grey Bear Tále - GRAY BEAR je prvým majstrovským ihriskom na Slovensku. Má par 71, najkratšia jamka má 126 metrov a najdlhšia 569 metrov.Je situované v rekreačnej oblasti Tále, s dobre vybudovanou infraštruktúrou na ploche cca 60 ha.

Tarzánia

Nachádza sa na Táloch, v blízkosti Hotela Partizán, v areáli minigolfového ihriska. V tesnej blízkosti sa nachádza prírodné kúpalisko a golfový areál. Je postavená z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou.

Turistika

Bohaté nekončiace lesy plné života, dolinami vinúce sa potoky a vetrom hladené pasienky robia Horehronie skutočným rajom v Tatrách, ktoré ponúka 164 značených turistických trás s dĺžkou 1227 km. Obľúbené túry nájdete TU.

Tenis

V blízkosti sa nachádzajú tenisové ihriská - Aréna Andreja Meszároša, Hotel Partizán, Hotel Stupka a Hotel Mýto.

Jaskyne

Najväčšou atraktivitou Nízkych Tatier sú početné krasové javy. V okolí sa nachádzajú Bystrianska jaskyňa, Demänovská jaskyňa a Jaskyňa mŕtvych netopierov.

Cykloturistika

Stovky kilometrov cyklotrás unikátnymi prírodnými scenériami, za historickými pamiatkami, ale aj kultúrou a gastronómiou. V regióne Horehronie sa nachádza 63 značených cyklotrás s dĺžkou 683 km.

Kúpele a kúpaliská

Tále - prírodné kúpalisko. Kúpalisko je obľúbené hlavne kvôli nádhernej prírode, v ktorom sa nachádza. Je 2 km vzdialené od penziónu.

Krpačovo - vodná nádrž. Vodná nádrž sa nachádza 7 km od nášho penziónu v prostredí krásnych hôr Nízkych Tatier.

Kúpele Brusno - V srdci stredného Slovenska, v údolí Slovenského Rudohoria na úpätí severných svahov Vepra a v ústí doliny Peklo, ležia obklopené zamatovou vôňou ihličnatých lesov Kúpele Brusno.

Aquapark Tatralandia - Je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou s 26 toboganmi, šmýkačkami a atrakciami.

Gino Paradise Bešeňová - Vodný raj je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka. Najväčšou atrakciou je 30m toboganová veža so 6 toboganmi.

Čiernohronská železnička

Jednou z najväčších turistických atrakcií Horehronia a stredného Slovenska je historická Čiernohronská lesná železnica. Kedysi vozila malebnou dolinou Čierneho Hrona drevo, dnes vozí turistov. Dnes premáva na dvoch úsekoch. Dlhší spája stanicu Chvatimech pri Hronci s Čiernym Balogom, druhý vedie z Čierneho Balogu do Vydrovskej doliny.

Splav Hrona

Rieka Hron je po Váhu druhou najväčšou slovenskou riekou. Pramení pod Kráľovou hoľou a po 289 km ústí v Štúrove do Dunaja. Hron je minimálne poznačený ľudskou činnosťou a práve preto je hojne vyhľadávaný vodákmi. Malé vodné diela sú väčšinou prejazdné a voda preteká svojim pôvodným riečiskom. Výnimku tvoria riečne regulácie vo väčších mestách. Splav Hrona je možné absolvovať bez menších problémov po celom toku rieky.

Wellness

Nature wellness center Hotel Partizán - Patrí k jedným z najmodrenejších wellness centier na Slovensku. Na ploche 1650 m2 ponúka okrem 6 druhov sáun aj rímsky kúpeľ, Kneippovu cestu, panoramatickú jaquzzi, ľadovú triešť, zážitkové iglu, ochladzovací bazénik s bralom či štrkovú pláž. Pre najmenších návštevníkov je k dispozícii detský bazénik a rozprávkový svet Ferda mravca.

Wellness centrum Bystrá - Ponúka návštevníkom bazény, jacuzzi, saunový svet, sanárium a tobogány. Novovybudované wellness je externou súčasťou Wellness hotela Bystrá. Celková kapacita wellness centra je 80 osôb.

Jazda na koňoch

Ajax Farma – Je úžasné z konského chrbta pozorovať rajský vplyv okolitej prírody Nízkych Tatier, bylinkami presiaknutý prírodný ozón, cítiť vánok vo vlasoch a popritom si dopriať aktívny relax. Presne takto totiž pôsobí na človeka súčasnej doby, ktorý začína pociťovať nedostatok zdraviu prospešných faktorov, návšteva tunajšej Ajax farmy Hotela Partizán.

Marekov dvor - Marekov Dvor je rodinné gazdovstvo, ktoré sa nachádza v lokalite Vrchy, okres Brezno. Marekovci, sú 6-členná rodina. Chovajú viac druhov hospodárskych zvierat a starajú sa o pôdu v bezprostredne blízkom okolí. Na ich gazdovstve nájdete: kone /jazdecké služby/, kravy /produkcia mlieka a syrov/ a drobné zvieratá: hydina, králiky, kozy, mačky, psy. www.marekovdvor.sk

Huculská magistrála - Huculská magistrála povedie vrchmi a dolinami Slovenského rudohoria zo Sihly cez Čierny Balog a horskú osadu Krátke, až do sedla Zbojská. Slovenský Hucul Klub ponúka: vychádzky do prírody, jazdenie na jazdiarni, 10h jazdecký výcvik, putovanie na koni, týždenné letné detské jazdecké kurzy, konský hotel, vodenie detí, školské výlety, firemné akcie, horsemanship semináre, poradenstvo o chove hucula, zbojnícka škola (vrhanie nožom, streľba z luku). www.hucul.sk

Lesnícky skanzen

Lesnícky skanzen Vydrovo sa nachádza vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu. Náučný chodník na viac ako 4 km trase a 75 zastávkach odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Horáreň s múzeom, prírodný amfiteáter, detské ihrisko, občerstvenie, infocentrum s predajom suvenírov umocnia jedinečný zážitok.

Lyžiarske stredisko - Jasná

(vzdialenosť 0,6 km, SKI IN zjazdovky k blízkosti penziónu)

Prepojená južná a severná strana Chopku vytvára v strednej Európe unikátne lyžiarske stredisko s približne 60 km zjazdoviek. Stredisko JASNÁ Nízke Tatry tvorí spádovú lyžiarsku oblasť pre krajiny Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko. Čoraz viac sa však teší obľube návštevníkov z Ukrajiny, Bieloruska a Ruska. Medzinárodný charakter strediska, 5 mesačná snehová garancia, prepojená severná a južná strana Chopku a dobrá infraštrukturálna dostupnosť predurčujú JASNÚ na ďalší rozmach v blízkej budúcnosti.

Golfové ihrisko Grey Bear - Tále

(vzdialenosť 7 km)

GRAY BEAR je prvým majstrovským ihriskom na Slovensku. Má par 71, najkratšia jamka má 126 metrov a najdlhšia 569 metrov.Je situované v rekreačnej oblasti Tále, s dobre vybudovanou infraštruktúrou na ploche cca 60 ha. Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a ihrisko predstavuje výzvu pre všetkých hráčov. Typicky pevné hracie povrchy sú pokryté zmesou trávy, akú je možné nájsť na britských otvorených ihriskách v Škótsku. Golfové ihrisko bude rozšírené na 27 jamiek.

Lyžiarske stredisko - Tále

(vzdialenosť 7 km)

Lyžiarske stredisko je vhodné pre náročných ako aj menej náročných lyžiarov. K dispozícii je 5 lyžiarskych vlekov, udržiavaná snowboardová a sánkarska dráha, bežecká trať s okruhom 6,5 km, snowtubing a zábavná zimná hra Eisstockschiessen

Lyžiarske stredisko - Mýto pod Ďumbierom

(vzdialenosť 10 km)

Mýto pod Ďumbierom je vhodné pre náročnejších lyžiarov. Ponúka 3 lyžiarske vleky a sedačkovú lanovku s maximálnou dĺžkou 1460 m a prevýšením 300 m.

Nature wellness center hotel PARTIZÁN

(vzdialenosť 7 km)

Nature wellness center patrí k jedným z najmodrenejších wellness centier na Slovensku. Na ploche 1650 m2  ponúka okrem 6 druhov sáun aj rímsky kúpeľ, Kneippovu cestu, panoramatickú jacquzzi, ľadovú triešť, zážitkové iglu, ochladzovací bazénik s bralom či štrkovú pláž. Pre najmenších návštevníkov je k dispozícii detský bazénik a rozprávkový svet Ferda mravca.

Wellness centrum - Bystrá

(vzdialenosť 8 km)

Wellness centrum ponúka návštevníkom bazény, jacuzzi, saunový svet, sanárium a tobogány. Novovybudované wellness je externou súčasťou Wellness hotela Bystrá. Celková kapacita wellness centra je 80 osôb.

Jaskyňa mŕtvych netopierov

(vzdialenosť 1,5 km)

Jaskyňa sa rozprestiera v nadmorskej výške 1510 m.n.m. Je sprístupnená s odborným speleologickým sprievodom. Náučný turistický chodník k jaskyni začína na Trangoške. Svojou rozsiahlosťou patrí medzi najvýznamnejšie slovenské jaskyne. Jaskyňa má dĺžku 16,2 km a hĺbku 300 m. Pozostáva zo 14 úrovní, pričom hlavnú predstavuje úroveň 4, v nadmorskej výške 1750 m.n.m. Návštevníci majú možnosť výberu z 3 jaskynných chodníkov, najdlhší z nich umožňuje až 12 hodinovú túru.

Bystrianska jaskyňa

(vzdialenosť 10 km)

Bystrianska jaskyňa je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronskej doliny. Známa je pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, výskytom sintrovej výplne, ako aj priaznivými klimatickými podmienkami na speleoterapeutickú liečbu. Jaskyňa je sprístupnená od roku 1968 a má dĺžku 490 m. Jaskyňa má priepasťový charakter, z výzdoby dominujú záclony visiace na sintrových kôrach. Od roku 1971 je podzemie Bystrianskej jaskyne využívané na speleoterapiu.

Ďalšie aktivity

Región a blízke okolie ponúka okrem vyššie uvedeného veľmi dobré podmienky na ďalšie aktivity ako napríklad: