Prenájom apartmánu

Klienti, ktorí budú mať záujem ďalej prenajímať svoju nehnuteľnosť, môžu využiť služby správcovskej spoločnosti aj v tejto oblasti. Prenájom apartmánu je po finančnej stránke atraktívny a správcovská spoločnosť Vám zabezpečí danú službu s komplexným servisom.

Pri výpočte efektívnosti a návratnosti prenájmu sa vychádzalo z nasledovných predpokladov:

Developerom a investorom projektu bola vypracovaná komparatívna analýza a štúdia, ktorá porovnáva cenovú hladinu ubytovacích služieb 3 a 4 hviezdičkových hotelov nachádzajúcich sa v regióne Chopok Juh. Priemerná cena účtovaná za jednu osobu ubytovanú v 2 lôžkovej izbe pri obsadení izby dvoma osobami je 35 €.

Využitie služieb správcovskej spoločnosti pri prenajímaní apartmánu je spoplatnené výškou 13 % z celkovej predajnej ceny apartmánu na daný počet dní. Služby správcovskej spoločnosti zahŕňajú:

Pri využití týchto služieb má majiteľ bezstarostne zabezpečený chod, prevádzku a prenájom svojho apartmánu. Celkové náklady prevádzky a prenájmu apartmánu tak spolu predstavujú približne 30 % z predajnej ceny apartmánu za noc, resp. daný počet prenajatých dní. Majiteľ apartmánu si bude môcť paušálne objednať taktiež dodatočné služby súvisiace s prenájmom ako napríklad:

Podľa jednotlivých typov apartmánov je predpokladané zhodnotenie investície v intervale 5,2 - 8,6 % p.a., čo je v prepočte dvoj až trojnásobne viac v porovnaní s bankovými vkladovými produktmi.

Kalkulácia percentuálnej miery návratnosti investície je podrobnejšie rozpísaná v samostatnej prílohe - index investičnej návratnosti. Kalkulácia obsahuje 5 typov apartmánov v kombinácii s 30 % úrovňou prevádzkových nákladov spolu so službami správcovskej spoločnosti v oblasti prenájmu apartmánu a 4 úrovne celoročnej vyťaženosti apartmánov v rozmedzí od 30% po 45 %.